Nasz blog

Jesteśmy specjalistami w temacie łupka dachowego i nie tylko.

Potrzebna pomoc?

Potrzebna pomoc?

Czekamy na Twój telefon!

Kilka słów o Pizarras

by | 09-11-2018

Pizarras – po prostu jakość!

Pizarras wywodzi się z grupy hiszpańskich producentów łupka naturalnego AGP (Asociacion Galega de Pizarristas). AGP skupia 75% światowej produkcji wysokiej jakości naturalnego łupka dachowego. Pizarras Polska jest wiodącym dystrybutorem łupka w Polsce. Oferowany przez nas łupek wydobywany jest w regionach Quiroga, Fonsagarda, Mondonedo, Valdeorras i Ortiguerra w Hiszpanii oraz pozyskiwany w Nadrenii, Walii i Kanadzie. Nasza firma łączy wysoką jakość oferowanego łupka z profesjonalnym doradztwem technicznym oraz doskonałą obsługą. Działamy nie tylko w Polsce, ale też na sąsiednich rynkach takich jak: Niemcy,Ukraina, Łotwa, Litwa, Estonia, Rosja i Skandynawia.

Nietypowe rozwiązania na miarę potrzeb i oczekiwań

Podczas działalności zaobserwowaliśmy rosnące zainteresowanie nietypowymi rozmiarami płytek na dachy i elewacje łupkowe. Duża liczba zapytań ze strony klientów i biur architektonicznych skłoniła nas do stworzenia programu produktów specjalnych wykonywanych na indywidualne zamówienia. Nieregularne kształty, nietypowa wielkość dachówek nie są dla nas przeszkodą. Z przyjemnością podejmujemy się nieszablonowych zamówień. Dysponujemy parkiem maszyn, który umożliwia tworzenie indywidualnych rozwiązań projektowych. Na zamówienie dostarczamy dedykowane płytki kamienne, dzięki którym powstają unikatowe dachy i łupki elewacyjne.

 

Tylko wyselekcjonowany łupek wysokiej klasy…

Jakość Pizarras dopuszcza pozyskanie łupka jedynie technikami przyjaznymi środowisku, bez użycia materiałów wybuchowych, które naruszają naturalną strukturę kamienia. Materiał wydobywany jest w postaci bloków kamiennych, które otrzymuje się w wyniku cięcia diamentowego. Zaawansowany proces kontroli produkcji daje nam pewność, że nasza oferta obejmuje łupek dachowy najwyższej jakości. Oferujemy jedynie te produkty, które przeszły serie badań laboratoryjnych. Dostarczamy łupek w numerowanych paletach, gdzie numer palety określa złoże, wydobycie, proces produkcji a nawet osobę, która pakowała towar w skrzynie. Nasza firma przy współpracy ze specjalistami z Instytutu Geologii Uniwersytetu Warszawskiego opracowała własny system kontroli oraz badania łupka dachowego, określania jego właściwości i możliwości zastosowania.

 

Łupek jako najlepsza oprawa każdego budynku

Łupek to inspirujący materiał, który stwarza szerokie możliwości w projektowaniu elewacji, dachu lub aranżacji wnętrza budynku. Naturalny łupek kamienny wyróżnia się doskonałymi parametrami technicznymi oraz wyjątkowym wyglądem. Naszym sztandarowym produktem jest łupek dachowy Ibero®. Niezwykle estetyczny, trwały i plastyczny materiał cieszący się uznaniem wykonawców, inwestorów i architektów. Zarówno dachy łupkowe, jak i elewacje wykonane z łupka są wyjątkowo trwałe, wytrzymałe i nadają budynkom niepowtarzalny charakter. Łupek dobrze współgra z innymi materiałami budowlanymi. Znakomicie wpisuje się w naturalne otoczenie.