Nasz blog

Jesteśmy specjalistami w temacie łupka dachowego i nie tylko.

Potrzebna pomoc?

Potrzebna pomoc?

Czekamy na Twój telefon!

Wymarzony dach

by | 09-11-2018

Historia ciekawa, pozornie zwyczajna jednak ważna bo opowiada o pasji, miłości do budownictwa i podążaniu do doskonałości. Zaprzyjaźniony z firmą Pizarras znany na dolnym śląsku „dekarz dachówkowy„ pan Piotr niedawno zakupił pod Wrocławiem stare siedlisko z ponad stu letnimi zabudowaniami gospodarczymi z przeznaczeniem na miejsce letniego relaksu dla rodziny i przyjaciół. Nawet stara stodoła czyli budynek w najlepszym stanie nadawał się tylko do generalnego remontu. Po dokładnej ocenie stanu technicznego budynków.Nasz inwestor zaplanował przebudowę. Postanowił wyremontować budynek i przekształcić go w letniskowy budynek mieszkalny dla swojej rodzinny. Z zapałem przystąpił do remontu.

Na co dzień zajmuje się dekarstwem i prowadzi firmę specjalizującą się w wykonaniu dachów z dachówki i blach szlachetnych, więc postanowił wykorzystać. posiadane doświadczenie oraz zdobyć nowe umiejętności podczas remontu i przeprowadzić wszelkie prace samodzielnie. Oczywiście remont zaczął się od najważniejszego czyli od dachu. Pan Piotr chciał stworzyć nietuzinkowy i trwały dach, który nada charakter budynkowi i będzie jego ozdobą na długie lata. Jako dekarz nie miał wątpliwości, które pokrycie dachowe wybrać. Postawił na 100% łupek dachowy Pizarras. Przeważyły jego liczne zalety. Skontaktował się z naszą firmą i przesłał projekt dachu i swoje oczekiwania.

Przedstawiliśmy możliwości i wybór padł na łupek dachowy IBERO 5. Szaro-grafitowy łupek pochodzący z kopalin w Hiszpanii. Pizarras dostarczył łupek na plac budowy w formacie 40x22 cm. Właściciel zdecydował się samodzielnie ułożyć łupek na dachu. Warto dodać, że był to pierwszy dach łupkowy w jego wykonaniu. Mimo to podjął się tego trudnego wyzwania.Na dwuspadowym dachu zastosował technikę krycia podwójnie prostokątnego. To jedna z prostszych technik krycia łupkiem, jednak wymaga wyjątkowo precyzyjnej pracy. Dbałość o szczegóły i zaangażowanie podczas układania łupka sprawiły, że dach wygląda rewelacyjnie. Łupki dachowe okazały się doskonałym zwieńczeniem budynku. A doświadczenie dekarskie i kunszt pana Piotra doskonale przełożyły się na wspaniały dach.