Germanic

Ciemnografitowy kolor i semi-rustykalna powierzchnia nadają mu klasyczny charakter. Ceniony jest przez inwestorów na całym świecie za właściwości fizyczne, naturalny kolor i unikatową strukturę.

Potrzebna pomoc?

Potrzebna pomoc?

Czekamy na Twój telefon!

Naturalny łupek dachowy GERMANIC®

Łupek dachowy GERMANIC® wydobywany jest metodą głębinową w południowo-zachodniej części Niemiec. Ciemnografitowy kolor i semi-rustykalna powierzchnia nadają mu klasyczny charakter.

Ceniony jest przez inwestorów na całym świecie za właściwości fizyczne, naturalny kolor i unikatową strukturę. Zyskuje popularność wśród wykonawców, ponieważ praca z nim daje duże możliwości, a dach prezentuje się elegancko.

Ponad 200-letnie dachy z tego materiału są nadal spotykane w Niemczech.Dachy wykonane z łupka GERMANIK® są naszą wizytówką nie tylko na terenie Niemiec. Coraz większym poważaniem GERMANIK® cieszy się w całej Europie.

W naszej ofercie dostępna jest pełna gama formatów prostokątnych, karpiówki oraz półksiężyca i kształty popularne w Niemczech: shuppen, staroniemieckie. Płytki oferujemy w kolorze ciemnografitowym o grubości od 4-6 mm, 5-7 mm, 6-8 mm.

Wymiary dostępnych formatów

Prostokątny (cmxcm) 60x30, 50xx25, 40x25, 35x25, 32x22, 30x20
Karpiówka (cmxcm) 30x25, 40x25,35x25
Krycie dzikie Prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail
Format niemiecki shuppen Prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail
Format staroniemiecki Prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail

Parametry techniczne łupka GERMANIC®

Wytrzymałość mechaniczna wzdłużna [Mpa]  > 57 Mpa
Nasiąkalność 0,25%
Zawartość węglanów 0,5%
Klasa niepalności  A1
Klasa termiczna  T1
Klasa zaw.SO2 S1