Jakość łupka kamiennego na dach

Dokładamy wszelkich starań, by oferowany przez nas łupek spełniał najwyższe normy jakości.

Potrzebna pomoc?

Potrzebna pomoc?

Czekamy na Twój telefon!

Wysokiej jakości kamienny łupek dachowy to naturalne rozwiązania na lata

Łupek dachowy jest skałą osadową o charakterystycznej teksturze łupkowej. To naturalny kamień, którym obdarzyła nas natura. Przez wiele setek lat sprawdzał się doskonale jako pokrycie dachu. Obecnie jest popularnym i cenionym materiałem stosowanym w budownictwie. Posiada wiele zalet i stwarza dużo możliwości.

Jakość łupka dachowego to nasz priorytet!

Dokładamy wszelkich starań, by oferowany przez nas łupek kamienny na dach spełniał najwyższe normy jakości. Wydobywamy dach łupek zgodnie z naturą. Pizarras dopuszcza jedynie formę cięcia diamentowego, bez użycia materiałów wybuchowych, aby nie naruszyć naturalnej struktury kamienia. Wnikliwa analiza surowców oraz zaawansowany proces kontroli produkcji daje nam pewność, że nasza oferta obejmuje łupek kamienny na dach najwyższej jakości. Nie stosujemy kompromisów, co do jakości oferowanego kamienia, dlatego wszystkie obiekty wykonane we współpracy z nami są i zawsze będą wizytówką naszej firmy. Naszym klientom oferujemy jedynie produkty, które przeszły serie badań laboratoryjnych. Oferujemy łupki kamienne w numerowanych paletach, gdzie numer palety określa złoże, wydobycie, proces produkcji a nawet osobę, która pakowała towar w skrzynie. Pizarras jako jedyna firma na polskim rynku przeprowadziła własne badania w Państwowym Instytucie Badań i Certyfikacji.

Czy każdy łupek może być stosowany jako pokrycie dachowe?

Niestety, tylko niewielka część łupka dachowego pozyskiwanego na świecie może być stosowana jako łupki kamienne na dachy. Przesądzają o tym parametry techniczne łupka. Te z kolei zależą od miejsca i sposobu wydobycia łupka oraz od procesu obróbki (dostosowanie kamienia do formy, w jakiej będzie on układany na dachu).

Łupek kamienny na dach

Rozwiązanie takie powszechnie stosowane jest od setek lat. Nowoczesne metody obróbki sprawiają, że łupek kamienny na dach jest dziś rozwiązaniem niezwykle trwałym, stosunkowo tanim i pozwalającym na uzyskanie niepowtarzalnego stylu naszego dachu.