Zapraszamy do kontaktu:
+48 (22) 830 72 70
info@pizarras.pl
Z przyjemnością odpowiemy na pytania i przygotujemy ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. 

Prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub o skorzystanie z formularza kontaktowego.
KONTAKT

Łupek – materiał z bogatą tradycją

Naturalny łupek dachowy ma długą i bogatą tradycję w Europie Zachodniej. Już od XVIII w. był stosowany we Francji, Anglii czy Hiszpanii jako pokrycie dachowe. W Polsce był mało znany. Wysoka cena oraz kłopotliwy i kosztowny transport łupka nie sprzyjały jego popularyzacji. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat sytuacja uległa poprawie, a nasza firma miała w tym swój duży udział.

Już od 15 lat aktywnie działamy na rynku pokryć dachowych. Jako pierwsi w Polsce zaczęliśmy oferować łupek z najlepszych jakościowo złóż z Hiszpanii. Początki działalności nie były łatwe. W tamtym czasie łupek jako pokrycie dachowe nie był w Polsce powszechnie znany. Niewielu inwestorów, architektów widziało w nim potencjał. Tylko nieliczni wykonawcy podejmowali się układania łupka na dachach. W związku z tym, postawiliśmy sobie za cel popularyzację łupka wśród inwestorów, wykonawców oraz architektów. W paru słowach opiszemy te działania.

Jak Pizarras popularyzuje łupek dachowy?

Szkolenia 
Rozpoczęliśmy działania, które miały na celu popularyzację łupka jako pokrycia dachowego, jego walorów estetycznych, ale przede wszystkim funkcjonalnych. Promowaliśmy łupek poprzez organizowanie szkoleń skierowanych do wykonawców. Nasi specjaliści dzielili się wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawidłowego postępowania przy montażu łupka. Prowadzili również szkolenia produktowe podczas, których uczestnicy poznawali nowe produkty łupka naturalnego. Zrealizowaliśmy wiele szkoleń dla architektów m.in. w Szczecinie, Bydgoszczy, Radomiu, Warszawie. Nawiązaliśmy owocną współpracę z wieloma biurami architektonicznymi.

Targi
Mając na uwadze propagowanie łupka wśród inwestorów i architektów wielokrotnie uczestniczyliśmy w lokalnych i ogólpolskich targach budowlanych m.in. Budma. Podczas targów nawiązaliśmy liczne kontakty z kontrahentami, a to pozwoliło nam poznać zmieniające się potrzeby i oczekiwania rynku oraz ocenić zainteresowanie łupkiem jako pokryciem dachowym.

Publikacje
Pizarras Polska od lat współpracuje z mediami branżowymi kierowanymi do architektów i wykonawców. Udostępniamy swoje materiały, publikujemy artykuły i teksty promujące łupek dachowy. Nawiązaliśmy współpracę z miesięcznikiem „Dachy”, na łamach którego zamieściliśmy artykuły techniczne i produktowe dotyczące łupka dachowego. Współpracujemy z serwisami branżowymi takimi jak: www.dachy.org.pl, www.dachyb2b.pl oraz www.budujemydom.pl. Udostępniliśmy materiały do artykułu „Hiszpania – kraj łupkiem dachowym płynący”, który można przeczytać www.dachy.info.pl/branza/hiszpania-kraj-lupkiem-dachowym-plynacy. Opublikowaliśmy również informacje prezentujące naszą firmę, w serwisie dachy.org oraz serwisie informator budowlany, a oto linki w.dachy.org/prezentacje,41,Prezentacja_PIZARRAS_POLSKA_Sp_z_oo.html, www.pizarras.informatorbudownictwa.pl/charakterystyka. Współpracujemy z magazynami: „Architektura i Biznes”, „Własny dom z konceptem”, „Dom z ogrodem”, które prezentują najnowsze trendy w budownictwie, porady budowlane i fachowe opracowania związane z branżą. Stale rozwijamy współpracę i nawiązujemy nowe kontakty z mediami branżowymi.

Aktualnie rynek łupka w Polsce przeżywa renesans. Rośnie liczba realizacji z łupka. Inwestorzy i architekci wyraźnie dostrzegają zalety tego materiału, dlatego często wykorzystywany jest do aranżacji wnętrz, do projektów dachów i elewacji. Nasza firma nadal aktywnie działa w zakresie upowszechniania łupka i jego wyjątkowych właściwości. Obecnie tworzymy plan i formułujemy cele na najbliższe lata

Kontakt

Z przyjemnością odpowiemy na pytania i przygotujemy indywidualną ofertę.

+48 (22) 830 72 70
info@pizarras.pl

Łupek dachowy

Wychodząc naprzeciw indywidualnym wymaganiom architektów nasza firma stworzyła program produktów specjalnych. Jego głównym założeniem jest kreowanie niestandardowych rozwiązań projektowych. Oznacza to możliwość stworzenia dachówek kamiennych na zamówienie.
PIZARRAS POLSKA Sp. z o.o., ul. Kasprzaka 49 01-234 Warszawa, +48 (22) 830 72 70 , info@pizarras.pl