Zapraszamy do kontaktu:
+48 (22) 830 72 70 info@pizarras.pl

Pokrycia dachowe

Łupek Pizarras gwarantuje jakość oraz oryginalność tworzonej architektury.

Ibero

Tylko łupek o odpowiednich parametrach technicznych oraz posiadający certyfikat może być stosowany jako pokrycie dachowe.

Ibero 2

IBERO® 2 dostarczany jest do ponad 20 krajów świata i wszędzie cieszy się dużą popularnością.

Ibero 5

Płytki oferujemy w kolorze szaro-grafitowym z charakterystyczną bardzo gładką powierzchnią.

Ibero 9

Łupek IBERO® 9 doskonale sprawdza się do krycia obiektów nowoczesnych, jak i tradycyjnych.

Ibero 49

Szczególnie często jest stosowany na obiektach zabytkowych.

Germanic

Ciemnografitowy kolor i semi-rustykalna powierzchnia nadają mu klasyczny charakter. Ceniony jest przez inwestorów na całym świecie za właściwości fizyczne, naturalny kolor i unikatową strukturę.

Color

Łupek ten doskonale sprawdza się na dachach i elewacjach, szczególnie na obiektach otoczonych zielenią.
Skontaktuj się z nami
Chętnie doradzimy i odpowiemy na wszystkie pytania.
Napisz do działu handlowego: h@pizarras.pl
Wyślij formularz ze strony kontakt

Wykończenia dachu – łupek dachowy

Perfekcja natury – tak można określić łupek dachowy materiał powstały ok. 300 milionów lat temu, a dziś wykorzystywany jako szlachetne pokrycia dachowe. Wykorzystywany od setek lat łupek kamienny na dach to pokrycie, które można spotkać na najbardziej znaczących budynkach europejskiej cywilizacji, jak Luwr, katedra Notre Dame czy pałac w Wersalu. Pokrycie dachu łupkiem to decyzja odważna, ale jednocześnie jest perfekcyjnym zwieńczeniem inwestycji.

Główne zalety dachów z łupka naturalnego

Łupek na dachu jest czymś wyjątkowym, nie tylko wizualnie. Sprawdza się również, jako izolacja akustyczna dachu, a przede wszystkim zwykle trwa dłużej niż budynki na których jest układany. Łupek dachówkowy przypomina formą układania dachówkę karpiówkę, ale jego żywotność jest dużo większa.

Jak powstaje dachówka łupkowa ?

Łupek dachowy jest skałą wydobytą w ziemi, dociętą do odpowiedniego formatu i stosowaną do pokrycia dachu łupkiem bez malowania i innych procesów chemicznych. Proces produkcji zaczyna się od wydobycia – tylko nieliczne złoża spełniają parametry techniczne do stosowania jako dachówka łupkowa. W fabrykach zlokalizowanych przy kopalniach łupek kamienny otrzymuje ostateczny kształt, jest selekcjonowany i pakowany w skrzynie i w tej formie trafia do magazynu w Warszawie, a potem na plac budowy. Łupek elewacyjny jest tą samą płytką, której używamy do krycia dachów.

Pokrycie dachu łupkiem

Dachówka łupkowa jest trwała i piękna, a zmieniające się przez wieki trendy w architekturze zawsze stawiały niezmiennie pokrycie dachu łupkiem, jako najwyższy standard estetyki i trwałości. Łupek mocuje się mechanicznie do podłoża za pomocą specjalistycznych gwoździ na łatach lub na pełnym deskowaniu. Nie występują tu akcesoria, jak w przypadku dachówki - trójniki, czy gąsiory.

Wykończenie dachu łupkiem

Z uwagi na unikalną estetykę łupek naturalny stosuje się również miejscowo, jako upiększenie deski czołowej, komina oraz innych, towarzyszących elementów budynku.

Łupek kamienny na dach

Łupek naturalny na dach musi być trwały, nienasiąkliwy oraz nie powinien zawierać zbyt dużo substancji niepożądanych– to gwarantuje długowieczne użytkowanie. Dachówka łupkowa na dach czy elewację ma oczywiście różne formy. Prostokąt, karo, karpiówka czy niestandardowe formaty to w łupku na dach nic niezwykłego. Materiał ten jest wprost idealny do kreowania niestandardowych rozwiązań ponieważ świetnie się obrabia. Łupek naturalny na dach pomimo tego, że jest zaliczany do najbardziej ekskluzywnych pokryć dachowych, jego cena jest zbliżona do tradycyjnej dachówki zakładkowej lepszej jakości.

Łupek dachowy to wybór na pokolenia

Łupek naturalny na dach to wybór na pokolenia. Znane są w Warszawie przypadki odzyskiwania z ponad 100-letnich domów łupka do ponownego wykorzystania na nowo powstającym budynku. Łupek na dach to również ulubione pokrycie architektów. Jego forma oraz głębia odcieni kolorów sprawia, że obiekty pokryte łupkiem kamiennym wyglądają niezwykle oryginalnie i estetycznie.

Kontakt

Z przyjemnością odpowiemy na pytania i przygotujemy indywidualną ofertę.

+48 (22) 830 72 70
info@pizarras.pl

Łupek dachowy

Wychodząc naprzeciw indywidualnym wymaganiom architektów nasza firma stworzyła program produktów specjalnych. Jego głównym założeniem jest kreowanie niestandardowych rozwiązań projektowych. Oznacza to możliwość stworzenia dachówek kamiennych na zamówienie.
PIZARRAS POLSKA Sp. z o.o., ul. Kasprzaka 49 01-234 Warszawa, +48 (22) 830 72 70 , info@pizarras.pl
arrow-down-circle