Wydobycie i proces produkcji

Łupek IBERO wydobywany jest z największych i najlepszych jakościowo złóż Hiszpanii.

Potrzebna pomoc?

Potrzebna pomoc?

Czekamy na Twój telefon!

Proces wydobycia i obróbki kamienia

Kluczowym produktem firmy Pizarras jest łupek IBERO wydobywany w Hiszpanii. Ze względu na właściwości techniczne oraz rustykalny charakter cieszy się dużą popularność nie tylko w Polsce. Doskonale sprawdza się jako pokrycie dachowe lub okładzina elewacji.

Łupek IBERO wydobywany jest z największych i najlepszych jakościowo złóż Hiszpanii. To materiał w 100% naturalny, pozyskiwany zgodnie z prawami natury. Jest wydobywanym metodą odkrywkową stąd niższe koszty wydobycia, a w konsekwencji lepsza cena dla nabywców.

Cały proces wydobycia rozpoczyna się od przeprowadzenia badań geologicznych określonego złoża, pobrania próbek i wykonania analizy laboratoryjnej. Jeśli złoże spełnia wymagania jakościowe można rozpocząć proces wydobycia a następnie produkcję.

W kopalni łupek pozyskuje się w postaci bloków kamiennych. Bloki te otrzymuje się w wyniku cięcia diamentowego. Podczas wydobycia i całego procesu produkcji stosuje się technologie przyjazne środowisku.

Bloki skalne są transportowane do zakładów produkcyjnych. Tam wykwalifikowani pracownicy tną bloki na odpowiednie formaty i kształtują płytki łupka.

Ostatnim etapem produkcji jest selekcja poszczególnych płytek i ich pakowanie do drewnianych skrzyń. Skrzynie opatrzone są etykietą z opisem miejsca wydobycia, selekcji i formatu. Tak przygotowany łupek trafia na miejsce budowy.