Zapraszamy do kontaktu:
+48 (22) 830 72 70
info@pizarras.pl
Z przyjemnością odpowiemy na pytania i przygotujemy ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. 

Prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub o skorzystanie z formularza kontaktowego.
KONTAKT

Łupek naturalny, jak wiadomo, znany jest od wieków i jest można to szlachetne pokrycie zobaczyć na tak znamienitych obiektach jak Uniwersytet w Cambridge, Luwr, 100-letnia katedra w Cobh, Walt Disney Residance, Rockefeller Mansion czy Uniwersytet w Oxfordzie. 

Wszechstronne zastosowanie łupka naturalnego ma jednak również zastosowanie we współczesnej architekturze i jest jednym z najbardziej ulubionych materiałów do pokrycia dachów spadzistych oraz wykończeniowych przez architektów tworzących nietuzinkowe współczesne projekty. 

To zamiłowanie do łupka łączące projektantów i wykonawców i twórców współczesnej architektury wynika z dwóch głównych właściwości, które posiada jedynie łupek naturalny.  

Łupki stosowane na dachach i elewacjach to przede wszystkim materiał naturalny i w naturalnej formie dostarczany i montowany na dachach elewacjach, podmurówkach i kominach. Bez malowania, barwienia i impregnowania łupek jest po prostu piękny. 

Po drugie, dachy z łupka są jednym z najtrwalszych materiałów wykończeniowych, często przewyższających swoją wytrzymałością budynki, na których zostały zastosowane. 

Nic więc dziwnego, że łupek dachowy znajduje zastosowanie na ważnych budynkach i w wyjątkowych miejscach z punktu widzenia dziedzictwa, kultury i historii. 

W czasach współczesnych łupek naturalny pojawia się na odnawianych zamkach, pałacach, muzeach, ale również na budynkach jednorodzinnych. 

Szerokie pole zastosowania łupków i ich naturalna elegancja oraz estetyka powodują, że łupek świetnie wygląda na dachach domów stylizowanych na dworki i płace, jak i na nowoczesnych kubaturowych budynkach czy popularnych w ostatnim okresie stodołach. 

Łupek kamienny to również kapitalne rozwiązanie na elewacjach zarówno budynków z dachami skośnymi, jak i dachach płaskich. Cena łupka dachowego jako pokrycia dla elewacji budynku jest bardzo atrakcyjna. 

Jakie są plusy zastosowania łupka IBERO we współczesnej architekturze? 

  1. Wyróżniasz swoją nieruchomość

Łupek naturalny, pozyskiwany z ziemi i ręcznie wytwarzany jest nadal rzadkością; szczególnie na rynku polskim, ale również w Europie i Azji, ponieważ istnieje bardzo niewielka liczba producentów i właścicieli złóż dobrej jakości z łupkiem naturalnym, z uwagi na ograniczone złoża tego materiału. 

  1. Zyskujesz ponadczasowy i wyjątkowy wygląd dachu, elewacji.

Dachówka z łupka naturalnego ma bardzo długą historię, jednak na przestrzeni wieków praktycznie się nie zmienia. Jest to potwierdzenie na to, że łupek naturalny czarny, czy szary nie starzeje się i wygląda tak, jak setki lat temu. 

  1. Podnosisz prestiż obiektu.

Nieruchomość, na której zastosowano łupek naturalny to już zupełnie inna liga, niż popularne materiały dachowe, czy elewacyjne. Efekt końcowy jest nieporównywalny i każdy inwestor może być pewien, że nie ma dwóch takich samych dachów z łupka, dzięki czemu obiekt zyskuje wyjątkowość. 

  1. Zastosowanie łupka to świetne parametry techniczne dla dachów oraz elewacji. 

Łupek dachowy, pomimo że jest naturalny,  jest wysoce wytrzymałym materiałem mechanicznie, a dodatkowo mrozoodpornym, co jest spowodowane bardzo niską nasiąkliwością. Jego parametry techniczne i użytkowe są na bardzo wysokim poziomie. 

  1. Zwiększasz wycenę nieruchomości. 

Z reguły nikt obok obiektów wykonanych z łupka nie przechodzi obojętnie. Dachy lub elewacje z łupka powodują realny wzrost wartości nieruchomości oraz nadają obiektom ekskluzywności. W dzisiejszych czasach nie jest to prosty zabieg przy masowej produkcji materiałów wykończeniowych. 

Planując nową inwestycję lub remont starszego obiektu polecamy na rozważenie powyższych zalet tego szlachetnego materiału, jakim jest łupek oraz zachęcamy do kontaktu w celu przekazania bardziej szczegółowych informacji oraz porad na temat zastosowania łupka naturalnego

Kontakt

Z przyjemnością odpowiemy na pytania i przygotujemy indywidualną ofertę.

+48 (22) 830 72 70
info@pizarras.pl

Łupek dachowy

Wychodząc naprzeciw indywidualnym wymaganiom architektów nasza firma stworzyła program produktów specjalnych. Jego głównym założeniem jest kreowanie niestandardowych rozwiązań projektowych. Oznacza to możliwość stworzenia dachówek kamiennych na zamówienie.
PIZARRAS POLSKA Sp. z o.o., ul. Kasprzaka 49 01-234 Warszawa, +48 (22) 830 72 70 , info@pizarras.pl