Zapraszamy do kontaktu:
+48 (22) 830 72 70
info@pizarras.pl

Łupek elewacyjny


Elewacja z łupka to atrakcyjna propozycja dla tych, którzy cenią sobie oryginalne i estetyczne rozwiązanie idące w parze z trwałością i jakością.
Kamień fasadowy doskonale skomponuje się z każdym stylem architektonicznym a także połączy zarówno z tradycyjną elewacją jak i z drewnem, betonem, szkłem lub metalem.

Jakie właściwości posiada łupek naturalny elewacyjny?

Łupek elewacyjny zwany również łupkiem fasadowym jest wyjątkowo trwałym materiałem – prawidłowo położony może przetrwać w nienaruszonym stanie nawet 200 lat. Kamień elewacyjny jest całkowicie ognioodporny, wytrzymały na mróz i gwałtowne zmiany temperatury, a także na wilgoć i osadzające się mchy i porosty.

Łupek fasadowy ma dobre właściwości izolacyjne, co pomaga w utrzymaniu stabilnej temperatury wewnątrz budynku, przyczyniając się do oszczędności energii, stanowi także skuteczną izolację akustyczną.

Elewacja z łupka jest prosta w montażu i nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych. W wypadku mechanicznego uszkodzenia wymiana pojedynczej płytki lub kilku płytek nie stanowi żadnej trudności i nie narusza podczas montażu całości konstrukcji.

Najczęściej spotykana barwa łupka na elewację to grafit, ale jest dostępny również w innych kolorach - szarym, ciemnoszarym, antracytowym, zielonym lub czerwonym. Łupek elewacyjny na zewnątrz może składać się z płytek przycinanych w dowolne kształty geometryczne.

Dzięki swoim właściwościom kamień elewacyjny może być z powodzeniem stosowany na elewacjach wentylowanych, czyli „oddychających”. Zastosowanie naturalnego materiału jakim jest łupek fasadowy w zestawieniu z wentylowanymi ścianami to ekologiczne rozwiązanie i jednocześnie najbardziej korzystne pod względem zdrowia z niego korzystających.

Jak montować łupek naturalny elewacyjny?

Łupek elewacyjny z kamienia naturalnego jest mocowany mechanicznie do podkonstrukcji -najczęściej drewnianej lub aluminiowej.
Do mocowania używa się gwoździ o zwiększonej wytrzymałości. Najczęściej stosuje się gwoździe miedziane, ze stali kwasoodpornej lub ocynkowane ogniowo.

Łupek fasadowy można dowolnie przycinać i układać z niego różne wzory. Można ułożyć go na całej fasadzie, lub na częściach budynku łącząc z innymi materiałami, co daje nietuzinkowe efekty i podnosi estetykę budynku. W większości wykonywanych elewacji z lupka stosuje się podwójną warstwę kamienia tzw. krycie podwójne łupkiem. Ma ono szereg zalet zarówno technicznych jak i praktycznych.

W jakich budynkach można stosować łupek na elewację?

Łupek elewacyjny na zewnątrz jest wyjątkowo uniwersalnym materiałem i nie ma żadnych ograniczeń w jego zastosowaniu. 

Sprawdza się zarówno jako wykończenie nowoczesnych budowli, jak i przy rekonstrukcji lub remontach obiektów starszych, w tym zabytkowych. Warszawa tak jak wszystkie inne miasta w Polsce czy w Europie może posłużyć za przykład wykorzystania łupka na elewację. Łupek elewacyjny na zewnątrz można podziwiać zarówno na nowoczesnych biurowcach jak i budynkach stylizowanych na starsze. Stanowi ciekawy, coraz bardziej modny i przyciągający wzrok element wykończenia domów jednorodzinnych.

Ciekawym przykładem jest zastosowanie łupka w dość popularnym obecnie trendzie architektonicznym tzw. „stodołach”. Bardzo często inwestorzy oraz projektanci decydują się na pokrycie łupkiem naturalnym zarówno dachu jak i elewacji. To rozwiązanie wprowadza do projektów bardzo szlachetny minimalizm z doskonałym stylem. Połączenie łupka na dachu oraz elewacji powoduje kontynuację charakteru bryły z dachu na ściany.

Pokrycie elewacji naturalnym kamieniem znakomicie wpisuje się w krajobraz – począwszy od industrialnego i wielkomiejskiego po pełne zielenie osiedla i tereny rekreacyjne.

Jakie są ceny łupka na elewację?

Sam łupek elewacyjny jako materiał w 100% naturalny nie należy do najtańszych. Jednak biorąc pod uwagę prostotę montażu, a także brak późniejszych kosztów konserwacji jest bardzo korzystny cenowo w porównaniu do innych, również bardziej wysublimowanych pokryć fasad.

Budynek z fasadą pokrytą naturalnym kamieniem zyskuje nie tylko na estetyce, ale również prestiżu, co w rezultacie realnie podnosi wartość nieruchomości.

Dla naszych klientów oprócz standardowych płytek z łupka elewacyjnego oferujemy również rozwiązania indywidualne, dopasowane do projektu architektonicznego.

Siedzibą naszej firmy jest Warszawa, ale zainteresowanym służymy przykładami realizacji z wykorzystaniem naturalnego kamienia elewacyjnego w całej Polsce. W celu wyceny i przygotowania szczegółowej oferty prosimy o kontakt z naszym biurem.


Kontakt

Z przyjemnością odpowiemy na pytania i przygotujemy indywidualną ofertę.

+48 (22) 830 72 70
info@pizarras.pl

Łupek dachowy

Wychodząc naprzeciw indywidualnym wymaganiom architektów nasza firma stworzyła program produktów specjalnych. Jego głównym założeniem jest kreowanie niestandardowych rozwiązań projektowych. Oznacza to możliwość stworzenia dachówek kamiennych na zamówienie.
PIZARRAS POLSKA Sp. z o.o., ul. Kasprzaka 49 01-234 Warszawa, +48 (22) 830 72 70 , info@pizarras.pl