Zapraszamy do kontaktu:
+48 (22) 830 72 70 info@pizarras.pl

Łupek elewacyjny zewnętrzny

Znakomicie wygląda i dobrze komponuje się z otoczeniem, ale zachwycający wygląd to nie wszystko.

Łupek na elewacje

Łupek elewacyjny zewnętrzny to doskonały materiał na elewacje, znakomicie wygląda i dobrze komponuje się z otoczeniem, ale zachwycający wygląd to nie wszystko. Fasady wykonane z łupka elewacyjnego zewnętrznego charakteryzują się trwałością, wytrzymałością na czynniki atmosferyczne, są mrozoodporne i nienasiąkliwe. Nie wymagają konserwacji, są łatwe w utrzymaniu.


Niepowtarzalny styl, jaki oferuje nam kamień elewacyjny łupek daje pewność, że elewacja wykonana z naturalnego łupka będzie estetyczna i niepowtarzalna. Łupek świetnie koresponduje z innymi materiałami budowlanymi (szkłem, drewnem, betonem itp.), dlatego jest wyjątkowy, jako wykończenie elewacji czy dachu. Cieszy się uznaniem inwestorów, architektów i wykonawców oczekujących naturalnych i szlachetnych rozwiązań. Elewacja z łupka jest w wielu sytuacjach doskonałym uzupełnieniem stylistycznym całości naszego domu i otoczenia.

Łupek na fasady

Łupek na fasady musi spełniać wymagane normy wytrzymałości, ścieralności i nasiąkliwości. Oferowany przez nas materiał jest skrupulatnie badany i poddawany selekcji. Najczęściej do wykonania elewacji stosowany jest łupek na elewacje w formie płytek. Elewacja z łupka świetnie wygląda na obiektach tradycyjnych jak i nowoczesnych. Elewacja z łupków będzie doskonale prezentowała się na niemalże każdym budynku, również restaurowanym.
Łupek elewacyjny jest wyjątkowo oryginalnym rozwiązaniem stosowanym zarówno w obiektach publicznych jak również w budownictwie indywidualnym, gdzie dzięki swoim właściwościom i przede wszystkim niepowtarzalnej estetyce zyskauje coraz większą popularność.

Pokrycie łupkiem elewacyjnym fasady budynku nie jest również zadaniem trudnym i montaż jest dużo prostszy niż w przypadku montażu na dachu. Wykorzystywanie łupka jako elementu wykończeniowego elewacji budynków to nowy trend w architekturze, aczkolwiek zdobywający coraz większą grupę zwolenników wśród inwestorów oraz architektów.
Wpływa na to przede wszystkim estetyka, ale również trwałość materiału

Łupek elewacyjny – stylowe wykończenie obiektów

Produkowany przez naszą firmę kamień elewacyjny to na pewno odważny krok w decyzji o charakterze budynku. Dzięki stylowi łupek elewacyjny to naturalny i niezwykle estetyczny sznyt. Połączenie kamienia z drewnem, szkłem czy ceramiką to nie tylko modne, ale także trwałe i ponadczasowe rozwiązanie. Każda dopracowana i odpowiednio zaprojektowana elewacja z łupka przyciąga uwagę i zachwyca wyjątkowym stylem. Takie elewacje są wykorzystywane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych jak i budynków stanowiących większe inwestycje publiczne.

Łupek naturalny na elewacji

Do wykonania elewacji z łupka naturalnego wykorzystuje się te same płytki o grubości 4-7 mm co na dach. Łupek na fasadę montuje się przy pomocy gwoździ lub haków do metalowej bądź drewnianej konstrukcji. Co do zasady na elewacji łupek wymaga mniejszego zakładu do uzyskania pełnej szczelności, dlatego zużycie łupka na ścianie jest dużo mniejsze niż na dachu. Produkt ten dzięki niepowtarzalnej estetyce cieszy się tak dużym zainteresowaniem ,że na rynku można od niedawna znaleźć płytki, które są imitacją łupka naturalnego

Kontakt

Z przyjemnością odpowiemy na pytania i przygotujemy indywidualną ofertę.

+48 (22) 830 72 70
info@pizarras.pl

Łupek dachowy

Wychodząc naprzeciw indywidualnym wymaganiom architektów nasza firma stworzyła program produktów specjalnych. Jego głównym założeniem jest kreowanie niestandardowych rozwiązań projektowych. Oznacza to możliwość stworzenia dachówek kamiennych na zamówienie.
PIZARRAS POLSKA Sp. z o.o., ul. Kasprzaka 49 01-234 Warszawa, +48 (22) 830 72 70 , info@pizarras.pl
arrow-down-circle