Zapraszamy do kontaktu:
+48 (22) 830 72 70
info@pizarras.pl

Łupek elewacyjny zewnętrzny

Znakomicie wygląda i dobrze komponuje się z otoczeniem, ale zachwycający wygląd to nie wszystko.

Łupek na elewacje

Łupek kamienny elewacyjny – płytki układane zakładkowo z naturalnego materiału, jakim jest łupek kamienny.

Łupki elewacyjne znakomicie sprawdzą się na elewacjach domów drewnianych, nowoczesnych; z betonem, szkłem lub metalem oraz na elewacjach tradycyjnych.

To co wyróżnia łupek elewacyjny naturalny to możliwość zastosowania na elewacjach wentylowanych, czyli „oddychających”. Zastosowanie naturalnego materiału jakim jest łupek fasadowy w zestawieniu z wentylowanymi ścianami to ekologiczne rozwiązanie i jednocześnie najbardziej korzystne pod względem zdrowia z niego korzystających.

ŁUPEK NA ELEWACJI – jakie daje korzyści ?

Elewacje z łupka wykonuje się zwykle na podkonstrukcji z umieszczonym pod nim ociepleniem budynku. Łupek kamienny elewacyjny ma również inną, bardzo istotną cechę : jest całkowicie niepalny. W obiektach o wysokich wymaganiach ognioodporności, na przykład w obiektach użyteczności publicznej bywa niezastąpiony.

Łupek elewacyjny to jednak przede wszystkim styl i harmonia z naturą.

Łupki elewacyjne znakomicie wkomponują się w otoczenie miejskie, otoczenie lasu, parku czy przedmieść dużych miast.

Łupek kamienny elewacyjny w swojej prostocie dodaje niepowtarzalnego stylu budynkom, ale jest równocześnie bardzo korzystny cenowo. Cena łupka elewacyjnego w porównaniu do innych, też trochę bardziej wysublimowanych pokryć fasad jest wbrew pozorom bardzo atrakcyjna.

JAK MONTOWAĆ ŁUPEK NATURALNY ELEWACYJNY ?

Łupek na ścianę można użyć na całym budynku lub jego części. Wspaniale współgra z drewnem, innym kamieniem a nawet z tradycyjnym tynkiem.

Zewnętrzny łupek elewacyjny jest przy tym bardzo trwały a jednocześnie stanowi świetną izolację akustyczną.

Łupek elewacyjny z kamienia naturalnego jest mocowany mechanicznie do podkonstrukcji.

Do mocowania należy użyć gwoździ o zwiększonej wytrzymałości. Najczęściej stosuje się gwoździe miedziane, ze stali kwasoodpornej lub ocynkowane ogniowo.

Jako podłoże do łupka na elewacji rekomendujemy podkonstrukcję drewnianą lub aluminiową.

Dość częstym błędem przy projektowaniu lub wykonywaniu konstrukcji pod łupek elewacyjny jest stosowanie płyty OSB, jako podłoża do mocowania łupków. Nie jest to rozwiązanie prawidłowe technicznie.

Łupek kamienny naturalny stosowany na elewacjach można ułożyć w kilka wzorów. Zastosowanie pojedynczych płytek z łupka pozwala na dość daleko idącą dowolność w ostatecznym wzorze, ponieważ płytki z łupka występują w dużej gamie wymiarów.

ŁUPEK NA DACHU…ALE TEŻ NA ELEWACJI !

W dość popularnym obecnie trendzie architektonicznym tzw. „stodołach” bardzo często inwestorzy oraz projektanci decydują się na pokrycie łupkiem naturalnym zarówno dachu jak i elewacji. To rozwiązanie wprowadza do projektów bardzo szlachetny minimalizm z doskonałym stylem. Połączenie łupka na dachu oraz elewacji powoduje kontynuację charakteru bryły z dachu na ściany.

Przy elewacjach skorelowanych z dachem stosuje się często wariant ukrytej rynny, nie wystającej poza obrys budynku.

Łupek na fasadzie, tak szlachetny i piękny materiał, którego zastosowanie często powoduje zasadność ukrycia rur spustowych pod pokryciem z łupka. Posiadamy gotowe rozwiązania do tego typu założeń architektonicznych.

Łupek elewacyjny jest również często stosowany na elewacjach budynków z dachami płaskimi.

Łupek kamienny elewacyjny to materiał tożsamy z tym, który układamy na dachu.

W większości wykonywanych elewacji z lupka stosuje się podwójną warstwę kamienia tzw. krycie podwójne łupkiem. Ma ono szereg zalet zarówno technicznych jak i praktycznych.

Kontakt

Z przyjemnością odpowiemy na pytania i przygotujemy indywidualną ofertę.

+48 (22) 830 72 70
info@pizarras.pl

Łupek dachowy

Wychodząc naprzeciw indywidualnym wymaganiom architektów nasza firma stworzyła program produktów specjalnych. Jego głównym założeniem jest kreowanie niestandardowych rozwiązań projektowych. Oznacza to możliwość stworzenia dachówek kamiennych na zamówienie.
PIZARRAS POLSKA Sp. z o.o., ul. Kasprzaka 49 01-234 Warszawa, +48 (22) 830 72 70 , info@pizarras.pl