Zapraszamy do kontaktu:
+48 (22) 830 72 70
info@pizarras.pl
Z przyjemnością odpowiemy na pytania i przygotujemy ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. 

Prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub o skorzystanie z formularza kontaktowego.
KONTAKT

Co sprawia, że łupek czyli skała znajduje zastosowanie na dachach i elewacjach?

Łupek jest materiałem naturalnym, który wyróżnia się wyjątkową estetyką i trwałością. Jest materiałem niepalnym i odpornym na warunki atmosferyczne. Nie wymaga konserwacji. Szczególnie dobrze sprawdza się jako pokrycie dachowe i elewacyjne. Każdy dach i każda elewacja wykonana z łupka jest niepowtarzalna. Pierwsze pokrycia dachowe pojawiły się już na początku naszej ery. Ze względu na trwałość i niepowtarzalny wygląd łupek znalazł zastosowanie na bardzo okazałych budynkach. Obecnie dach z łupka doskonale prezentuje się na nowych, jak i na zabytkowych obiektach. Łupek dachowy jest materiałem naturalnym dostępnym w różnych kolorach, odcieniach a także kształtach. Jego właściwości fizyczne czynią go idealnym materiałem budowlanym.

Czy każdy dach można przykryć łupkiem?

Łupek można zastosować na najbardziej nietypowych i skomplikowanych bryłach dachów. Jedyne ograniczenie wynika z kąta nachylenia dachu. Minimalne nachylenie powinno wynosić co najmniej 20°.

Jak powstaje dachówka z łupka naturalnego?

Łupek wydobywa się w procesie cięcia diamentowego na bloki. Następnie bloki transportowane są do wytwórni i rozwarstwiane na płytki o grubości 5 lub 7 milimetrów. Kolejny etap to selekcja materiału i pakowanie. Obecnie pozyskiwany łupek powstał ok. 300 milionów lat temu. Największe jego pokłady zlokalizowane są w Hiszpanii, gdzie wydobywa się go odkrywkowo przy użyciu najnowocześniejszych maszyn i urządzeń.

Co jest aktualnie istotne dla inwestorów?

Inwestorzy coraz więcej uwagi poświęcają rozwiązaniom ekologicznym. Chcą otaczać się materiałami naturalnymi ale też funkcjonalnymi. Ekologiczny i szlachetny produkt jakim jest łupek dachowy nie wymaga dodatkowych kosztów utrzymania podczas eksploatacji. Jego naturalne pochodzenie, wyrafinowany wygląd zapewniają prestiż i trwałość inwestycji.

Najważniejsze cechy łupka

Wytrzymałość
Używany jako pokrycie dachowe od czasów romańskich łupek jest pokryciem ,który przechodzi próbę czasu. Nadzwyczajnie długowieczny, niezwykle trwały, odporny na ogień i naturalnie wodoszczelny – łupek dachowy jest po prostu najwyższej klasy pokryciem dachowym. 

Przyjazny dla środowiska
Łupek dachowy jest materiałem, który w całym procesie produkcji najmniej ingeruje w środowisko naturalne. Po jego wydobyciu wystarczy, aby został docięty do odpowiedniego formatu i spakowany do dalszej dystrybucji.

Piękno
Łupek jest naturalnie pięknym materiałem występującym w wielu odcieniach antracytu oraz szarości w zależności od miejsca wydobycia oraz kompozycji składowych. Nasz łupek można znaleźć na najbardziej okazałych budynkach na całym świecie, dzięki czemu ich piękno oraz wartość zostają podniesione.

Ekologia
Okrycie dachu o powierzchni 200 m2 łupkiem naturalnym w porównaniu z dachówką tradycyjną zmniejsza emisję Co2 do atmosfery o 12,4 tony. Jest to skażenie środowiska, które powoduje średnio jeden samochód po przejechaniu 60 000km. Dach o powierzchni 200 m2, pokryty łupkiem naturalnym w miejsce tradycyjnej dachówki oznacza zaoszczędzenie 70 000 litrów wody. To tyle, ile średnio zużywa jedna osoba w okresie 456 dni. Pokrycie dachu 200 m2 łupkiem naturalnym zamiast tradycyjną dachówką oszczędza 35 000 kWh energii elektrycznej. Jest to mniej więcej dwuletnie zapotrzebowanie na energię jednego domu.   

Kontakt

Z przyjemnością odpowiemy na pytania i przygotujemy indywidualną ofertę.

+48 (22) 830 72 70
info@pizarras.pl

Łupek dachowy

Wychodząc naprzeciw indywidualnym wymaganiom architektów nasza firma stworzyła program produktów specjalnych. Jego głównym założeniem jest kreowanie niestandardowych rozwiązań projektowych. Oznacza to możliwość stworzenia dachówek kamiennych na zamówienie.
PIZARRAS POLSKA Sp. z o.o., ul. Kasprzaka 49 01-234 Warszawa, +48 (22) 830 72 70 , info@pizarras.pl