Zapraszamy do kontaktu:
+48 (22) 830 72 70
info@pizarras.pl
Z przyjemnością odpowiemy na pytania i przygotujemy ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. 

Prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub o skorzystanie z formularza kontaktowego.
KONTAKT

Proces wydobycia i obróbki kamienia

Kluczowym produktem firmy Pizarras jest łupek IBERO wydobywany w Hiszpanii. Ze względu na właściwości techniczne oraz rustykalny charakter cieszy się dużą popularność nie tylko w Polsce. Doskonale sprawdza się jako pokrycie dachowe lub okładzina elewacji.

Łupek IBERO wydobywany jest z największych i najlepszych jakościowo złóż Hiszpanii. To materiał w 100% naturalny, pozyskiwany zgodnie z prawami natury. Jest wydobywanym metodą odkrywkową stąd niższe koszty wydobycia, a w konsekwencji lepsza cena dla nabywców.

Cały proces wydobycia rozpoczyna się od przeprowadzenia badań geologicznych określonego złoża, pobrania próbek i wykonania analizy laboratoryjnej. Jeśli złoże spełnia wymagania jakościowe można rozpocząć proces wydobycia a następnie produkcję.

W kopalni łupek pozyskuje się w postaci bloków kamiennych. Bloki te otrzymuje się w wyniku cięcia diamentowego. Podczas wydobycia i całego procesu produkcji stosuje się technologie przyjazne środowisku. Bloki skalne są transportowane do zakładów produkcyjnych. Tam wykwalifikowani pracownicy tną bloki na odpowiednie formaty i kształtują płytki łupka.

Ostatnim etapem produkcji jest selekcja poszczególnych płytek i ich pakowanie do drewnianych skrzyń. Skrzynie opatrzone są etykietą z opisem miejsca wydobycia, selekcji i formatu. Tak przygotowany łupek trafia na miejsce budowy.

Kontakt

Z przyjemnością odpowiemy na pytania i przygotujemy indywidualną ofertę.

+48 (22) 830 72 70
info@pizarras.pl

Łupek dachowy

Wychodząc naprzeciw indywidualnym wymaganiom architektów nasza firma stworzyła program produktów specjalnych. Jego głównym założeniem jest kreowanie niestandardowych rozwiązań projektowych. Oznacza to możliwość stworzenia dachówek kamiennych na zamówienie.
PIZARRAS POLSKA Sp. z o.o., ul. Kasprzaka 49 01-234 Warszawa, +48 (22) 830 72 70 , info@pizarras.pl