Zapraszamy do kontaktu:
+48 (22) 830 72 70
info@pizarras.pl
Z przyjemnością odpowiemy na pytania i przygotujemy ofertę dopasowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. 

Prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub o skorzystanie z formularza kontaktowego.
KONTAKT

Historia ciekawa, pozornie zwyczajna jednak ważna bo opowiada o pasji, miłości do budownictwa i podążaniu do doskonałości. Zaprzyjaźniony z firmą Pizarras znany na dolnym śląsku „dekarz dachówkowy„ pan Piotr niedawno zakupił pod Wrocławiem stare siedlisko z ponad stu letnimi zabudowaniami gospodarczymi z przeznaczeniem na miejsce letniego relaksu dla rodziny i przyjaciół. Nawet stara stodoła czyli budynek w najlepszym stanie nadawał się tylko do generalnego remontu. Po dokładnej ocenie stanu technicznego budynków.Nasz inwestor zaplanował przebudowę. Postanowił wyremontować budynek i przekształcić go w letniskowy budynek mieszkalny dla swojej rodzinny. Z zapałem przystąpił do remontu. 

Na co dzień zajmuje się dekarstwem i prowadzi firmę specjalizującą się w wykonaniu dachów z dachówki i blach szlachetnych, więc postanowił wykorzystać. posiadane doświadczenie oraz zdobyć nowe umiejętności podczas remontu i przeprowadzić wszelkie prace samodzielnie. Oczywiście remont zaczął się od najważniejszego czyli od dachu. Pan Piotr chciał stworzyć nietuzinkowy i trwały dach, który nada charakter budynkowi i będzie jego ozdobą na długie lata. Jako dekarz nie miał wątpliwości, które pokrycie dachowe wybrać. Postawił na 100% łupek dachowy Pizarras. Przeważyły jego liczne zalety. Skontaktował się z naszą firmą i przesłał projekt dachu i swoje oczekiwania. 

Przedstawiliśmy możliwości i wybór padł na łupek dachowy IBERO 5. Szaro-grafitowy łupek pochodzący z kopalin w Hiszpanii. Pizarras dostarczył łupek na plac budowy w formacie 40x22 cm. Właściciel zdecydował się samodzielnie ułożyć łupek na dachu. Warto dodać, że był to pierwszy dach łupkowy w jego wykonaniu. Mimo to podjął się tego trudnego wyzwania.Na dwuspadowym dachu zastosował technikę krycia podwójnie prostokątnego. To jedna z prostszych technik krycia łupkiem, jednak wymaga wyjątkowo precyzyjnej pracy. Dbałość o szczegóły i zaangażowanie podczas układania łupka sprawiły, że dach wygląda rewelacyjnie. Łupki dachowe okazały się doskonałym zwieńczeniem budynku. A doświadczenie dekarskie i kunszt pana Piotra doskonale przełożyły się na wspaniały dach. 

Kontakt

Z przyjemnością odpowiemy na pytania i przygotujemy indywidualną ofertę.

+48 (22) 830 72 70
info@pizarras.pl

Łupek dachowy

Wychodząc naprzeciw indywidualnym wymaganiom architektów nasza firma stworzyła program produktów specjalnych. Jego głównym założeniem jest kreowanie niestandardowych rozwiązań projektowych. Oznacza to możliwość stworzenia dachówek kamiennych na zamówienie.
PIZARRAS POLSKA Sp. z o.o., ul. Kasprzaka 49 01-234 Warszawa, +48 (22) 830 72 70 , info@pizarras.pl